Кто сделал ставку на зимнюю Анталью?

Вo пeриoдoт нa зимскaтa нaвигaцијa oд Киeв дa сe Aнтaлијa e зaкaжaнa дa сe изврши oд чeтири нeдeлни лeтoви. Двe фреквенции најави MAU, две Воздушни Брег. Онлајн резервации системи Корални Патување и Anex Турнеја е достапна и се нуди за зимски одмор во Анталија. Цената на спакуван турнеја заминување во декември започнува од 15 илјади хривнија за два, јануари 18 илјади хривнија.

Ние Telegram! Претплатете се на нашиот канал и да добиете ажурирања Turbina свежо!

Во туристички агенции велат дека такво изобилство на летови до Анталија во зима не беше. Иако вкупниот желба на турскиот туристички оператори за да се прошири оваа сезона е јасен: отворени подрачја не толку многу, и зима ветува дека ќе биде тешко. Корални Патување, исто така, се обрне внимание на фактот дека зима во Турција и зачувани сите можности за добар одмор: богат екскурзија програма, без народот на туристи и со добар температура, СПА одмор, спорт и многу опции за град пауза. Ова објаснување, организаторот на патувањето има објавено на нејзината telegram канал.

Директорот на една од канцелариите на Арго Патување Александар Frenkel верува дека зима летови до Анталија имаат право на живот: бидејќи тие биле спроведени до 2014 година, а исто така е во побарувачката. “Покрај тоа, во зима таму е толку многу избор на евтините празници во текот на летото. Затоа, Анталија е добра алтернатива: дури и во декември и јануари, воздухот во регионот се затопли до +20, можно е да се релаксираат од страна на базен. Исто така е важно дека Турција не бара ПЦР тестови. Остануваат и други бенефиции: одмор за малку пари во прилично удобно клима, со високо ниво на услуга. Така, во нашиот пандемија реалност, ова ќе биде добра опција за промена на сценографијата”, — верува Александар Frenkel.

Повеќе скептични во врска со иницијативата на тур-оператори Директор на “Аполо Турнеја” Андреј Demura. Во неговото гледиште, зима, четири неделни летови до Анталија, на пазарот е малку веројатно да се вари, и конкуренција од други области, се уште влијае на, и покрај фактот дека Турција во Принцип е повеќе прифатлива во споредба со повеќето други зимски дестинации. Не заборавајте за Египет, која е, повеќе или помалку, во близина на цената сегмент.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.