Авиакомпании массово распродают билеты по ряду направлений

Прeвoзници, истo тaкa, нe избeгa нeгoвoтo внимaниe, црн пeтoк, и нaјaви прoдaжбa. И иaкo мнoгу oд зaнимaвa нe прeмнoгу пoпулaрни прaвци, e штo да се избере и маса насоки. На UIA лет од Киев да Истанбул е достапен по цена од UAH 1673, и во Дубаи за 3374 UAH. Промоцијата важи од 25 до 30 ноември за патување помеѓу 11 јануари до 31 Март од наредната година, на денот на заминување може да се промени бесплатно. Постојат и други нијанси: на пример, промотивни трошоци на еден начин лет е релевантно, се предмет на резервирање на летот во двете насоки, бројот на ваквите влезници е ограничен.

Ние Telegram! Претплатете се на нашиот канал и да добиете ажурирања Turbina свежо!

На веб-сајтот SkyUp исто така најави попусти на голем број на правци. На пример, карта за Дубаи може да се купи за 2647 хривнија, и во Истанбул — од 1511. Под заминувања од регионите имаат повеќе атрактивни цени: од Лавов еден начин билет чини само 767 UAH. Продажба ќе се одржи од 27 до 29 ноември, вети попусти до 20%, промотивните билети можат да се купат на рати (до 12 плаќања). Специјални понуди со 10% попуст важат за редовни летови што поаѓаат до 27 Март 2021 инклузивно, со исклучок на високиот датум, и 20% попуст за летови по 28 Март, 2021 со исклучок на поаѓање за време на празниците.

Ryanair, исто така, се гледа на великодушност аукција: 1,700 правци ниска цена превозникот специјална понуда Купи Еден Добиете Еден Бесплатно, каде што ако се купи еден билет можете да добиете на овој лет уште еден билет за слободни. Иако цената на еден билет е многу атрактивна: Будимпешта заминување во Март се достапни од 16.99 евра на еден начин, и Варшава заминување во Март и Poznan со поаѓање во декември за 17.99 евра.

Wizz Air гаранции на дел од своите летови до 40% попуст. На неа, само оние кои Nov 27, вршат резервации преку веб-сајтот и/или мобилен стан WIZZ. Промоцијата важи за летовите до Март 27, 2021. Сите резервации направени во согласност со овие правила, се автоматски учествуваат во лотарија.

Pegasus airlines нуди да се предвиди во некои денови на декември да летаат до Истанбул по атрактивна цена. Особено од градот — од 28 € еден начин и € 26 враќање.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.